Renowacja grzejnika

Iron cast heater

Grzejnik z końca XIX wieku.

Iron cast heater

Walory dekoracyjne w grzejniku WREST zostały uwydatnione poprzez zastosowanie techniki burnish. Jest to jedno z wielu wykończeń dekoracyjnych dostępnych w naszej ofercie.

Iron cast heater

Modernistyczny grzejnik z lat dwudziestych XX wieku.

Już od pierwszych dni działalności Zespołu Produktów Odlewanych renowacja starych grzejników była obszarem szczególnej uwagi. Zabytkowe kaloryfery od lat są dla nas źródłem inspiracji. Mistrzowskie formy z przełomu XIX i XX pozostają kopalnią pomysłów dla naszych projektantów, a realizowane w Termie renowacje zabytkowych grzejników wciąż poszerzają naszą wiedzę i umiejętności.

Trwałość żeliwa sprawia, że przy zastosowaniu odpowiednich zabiegów technologicznych, w rękach naszych pracowników stary grzejnik uzyskuje drugie życie i staje się w pełni funkcjonalną inwestycją na kolejne dziesięciolecia.

Należy też wspomnieć o ekologicznym aspekcie renowacji grzejników żeliwnych. Procesy technologiczne związane z odnawianiem starych grzejników nie obciążają w tak dużym stopniu środowiska naturalnego jak produkcja nowego grzejnika.

Zgłoszenie renowacji grzejnika

Podaj dane swojego grzejnika oraz dane kontaktowe i wyślij do nas formularz. Skontaktujemy się z Tobą, aby podać wycenę i potwierdzić zamówienie usługi.

Wysłanie formularza jest tylko zapytaniem, nie wiąże żadną umową i jest bezpłatne.

Usługa kompleksowej renowacji zawiera w sobie:

- demontaż (rozebranie na żeberka)

- usuniecie starych powłok malarskich (piroliza)

- płukanie

- śrutowanie

- nakładanie powłok malarskich

- wymiana uszczelek

- złożenie grzejnika w dowolnej konfiguracji

- sprawdzenie szczelności

- pakowanie